O tom, aký je COLOSTRUM pre deti zázrak, sme písali už veľakrát.

Už nemusíme opakovať, že je skvelý na podporu imunity, že je úžasným zdrojom vitamínov a minerálov, že môže podporovať trávenie, že má antibakteriálne účinky a môže preto chrániť pred vírusmi a baktériami. Ejha, už to znova robíme, znova ho vychvaľujeme. Očividne si nevieme pomôcť ☺. Čo všetko colostrum obsahuje, zistíte tu.

Vlastne máme pre vás pár tipov, ako Colostrum prepašovať do jedálnička vašich detí bez toho, aby si to všimli, a vy ste tak mohli usmievať, že ste ich prekabátili. 

Tobolky alebo prášok?

Vybrať si môžete z dvoch možností. Colostrum v v tobolkách, alebo ako colostrum ako prášok. Každý má rád niečo iné. 

S tobolkami sa dobre cestuje, nemusíte odmeriavať dávky ako pri prášku, ľahko si ich vezmete kamkoľvek so sebou a nebudete mať „sneh“ všade, ak sa sáčku zmocnia deti.

Čo sa týka prášku, môžete si ho dávkovať podľa potreby a je trošku lacnejší. Má krásnu ružovú trblietavú farbu - niekedy je to práve tento argument, ktorý u detí zaberie. Na druhej strane je kyslejší ako colostrum v tobolkách. Pri prášku nemajú deti pocit, že jedia "tabletky" a nebuduje sa u nich návyk na "niečo si ráno zobnúť".

A tiež platí, že z toboliek sa dá prášok ľahko vysypať, ale z prášku tobolky nespravíte.

Niektoré deti, približne od 4 rokov, už sú schopné tobolky bez problémov prehltnúť. Poznáme aj drobcov, ktorí ich jedia ako cukríky, len tak samé. Colostrum sa im práši od pusy a je to veľká sranda ☺. Nie je len jeden správny spôsob, ako colostrum zaradiť do jedálnička. Vždy záleží na dieťati. 

Pokiaľ by ste predsa len chceli nejakú inšpiráciu, tak tu je.

7 tipov, ako prepašovať colostrum deťom do jedla

Pokiaľ máte ešte malé dieťatko, ktoré tobolku neprehltne, a predsa by ste mu radi dopriali to najlepšie na imunitu, skúste mu colostrum zamiešať do čohokoľvek. Môže to byť čokoľvek, čo má rado a v čom nebude čakať žiadnu záludnosť ☺. 

Jediné, čo musíte ustrážiť, je teplota pokrmu, do ktorého colostrum pridáte. Nesmie byť vyššia ako 70°C. Pridajte ho kľudne do polievky, do omáčky, kamkoľvek. Len to nesmie byť vriace. Teplota 70°C je veľmi vysoká, tak horúce jedlo dieťatu určite nedávate, pretože by si inak spálilo jazýček. Nasypte colostrum do jedla až vtedy, keď je teplota prijateľná  a bude to v poriadku.

Vyskúšajte niektorý z týchto tipov:

  1. Zamiešajte Colostrum do jogurtu, kefíru, krému, alebo do akejkoľvek mliečnej dobroty.
  2. Pridajte Colostrum do ovocného smoothie.
  3. Posypte lievance zmesou Colostra a škorice.
  4. Pridajte Colostrum do raňajkovej ovsenej kaše.
  5. Vylepšite Colostrom mliečny banánový shake s kakaom.
  6. Pridajte Colostrum do zmesi na kakaové nepečené guľôčky.
  7. Zamiešajte Colostrum do pudingu, akonáhle trochu vychladne.

Máte doma drobca s „mlsným“ jazýčkom, ktorý Colostrum vo všetkom vyňuchá ? Skúste colostrum rozdeliť do pidi dávok a pridávajte ich do jedla počas dňa. Primerane - trošku sem - trošku tam. 

A jeden malý tip nakoniec. Colostrum bolo kedysi potravinou len pre vyvolených. Podajte to ako medailu pre nejlepšieho chlapca a najlepšie dievčatko, kterí si môžu svoju oslintanú lízanku namočiť 3x denne do colostra a dať si tak sladkokyslú odmenu ☺. 

Veríme, že vás tipy budú inšpirovať a možno vám uľahčia prísun vitamínov a minerálov vašim deťom, ktoré sú pre nich tak potrebné. 

Skúsenosti našich zákazníkov

Marki: "Dětem rozmíchám v přesnídávce, sní bez problémů. Rychleji se dostaly z nachlazení. Uvidíme, co přinese delší užívání 😊"

Andy: "Nemá žádnou výraznou chuť ani zápach, jako od konkurenční značky. Když náhodou zapomenu posypat jogurt, koukají na mě, jako bych zapomněla dát do svíčkové mrkev. :-) Výrazná růžová barva pro holčičky. Colostrum pro děti dávám jako prevenci. Od té doby, co ho mé děti užívají už půl roku pravidelně nejsou téměř vůbec nemocné. Maximálně pár dnů slabá rýma a i kašel je za dva dny pryč. Než jsem tenhle růžový prášek objevila, trpěla mladší na záněty ucha, teď už máme klid! :-) Bez colostra už ani ránu. A protože mám děti dvě a vážně to funguje, kupuji už jen velké 100 g balení." 

Lenka: "Výhodné balení za super cenu. Kolostrum v prášku je skvělé, sypeme ho do jogurtu a přesnídávek. Dětem se jí líp než tobolky. Případně tobolku rozděláme a vysypeme. U práškového kolostra je i lžička, což mě příjemně překvapilo. I když děti přepadne rýma, tak s kolostrem ji zvládají mnohem líp. Už je to standardní výbava naší lékárničky."

Budeme veľmi radi, keď nám napíšete, aký  spôsob ste si obľúbili u vás doma. 

A keď ešte stále váhate, či je pre vás a vaše deti colostrum to pravé orechové, môžete si prečítať článok o podpore imunity u detí

Pokiaľ zvažujete, či bude pre vás vhodnejšie colostrum v prášku alebo v tobolkách, skúste výhodný balíček z oboch možností.