Oslabená imunita po antibiotikách - téma, ktorá trápi veľa ľudí.

Ako sa hovorí „choroba nechodí po horách, ale po ľudoch“. Väčšina z nás sa občasnej chorobe, nachladeniu, skrátka nevyhne.

Náš imunitný systém vie byť veľmi silný a dokáže si kde s čím poradiť. Musíme mu ale trochu pomôcť. Dostatkom pohybu na čerstvom vzduchu, zdravou stravou, psychickou pohodou, otužovaním sa.

Pokiaľ sme dlhodobo vystavení faktorom oslabujúcím imunitu, stresu, užívaním antibiotík, smogom v zimnom období, je dôležité imunitu posilňovať.

Pravdou je, že vírusové ochorenie, s ktorým sa náš organizmus vysporiada, zlepšuje našu prirodzenú biologickú imunitu.

K "vykurýrovániu" často stačí čaj s medom a citrónom a pár dní si poležať v posteli. V horšom prípade musíme k lekárovi, od ktorého často odchádzame s predpisom na antibiotiká.

Či sú antibiotiká vždy tou správnou cestou si netrúfame hodnotiť. Niekedy určite áno.

Isté však je, že v dnešnej dobe sú antibiotiká často nadužívané, a než by sa lekár snažil o nejakú hlbšiu analýzu príznakov choroby, pre istotu predpíše antibiotiká.

Začarovaný kruh

Antibiotiká bohužiaľ likvidujú užitočnú črevnú mikroflóru. Tým našu imunitu oslabujú. Potom už stačí málo, aby nás skolila ďalšia infekcia. Šup k lekárovi. Ten naordinuje iné antibiotiká a dostávame sa do začarovaného kruhu. Choroba -> antibiotiká -> oslabená imunita -> choroba -> antibiotiká -> oslabená imunita ...

Ako z tohoto vysilujúceho kruhu von? Čo najskôr po ukončení liečby antibiotikami obnoviť črevnú mikroflóru a posilniť celkovú obranyschopnosť organizmu.

Colostrum

K tomu nám môže výrazne pomôcť Colostrum.

Colostrum poznali už starí Gréci, Inkovia a bojovníci. Dobre vedeli aká skvelá je to surovina. Colostrum nazývali “darom od bohov”.

Až moderná medicína, spoločně s objavom antibiotík, zatlačila colostrum do pozadia.

Naštastie sa čím ďalej viac ľudí obracia k dávnym skúsenostiam a múdrym radám našich predkov, a znovuobjavujú Colostrum. My sami sme si colostrum zamilovali. Je to úžasný zdroj cenných látok. Tu sa dozviete čo všetko Colostrum obsahuje.

Existuje mnoho odborných štúdií, ktoré sa účinkami colostra zaoberajú. Napríklad v roku 2007 bola v New Microbiology zverejnená štúdia o účinkoch colostra. Vedci v nej došli k záveru, že colostrum (kolostrum) predstavuje ľahko dostupný terapeutický nástroj k prevencii a liečbe mnohých ľudských mikrobiálnych infekcií.

Niekedy je užívanie antibiotík bohužil nevyhnutné, ale so silnou imunitou máme omnoho väčšiu šancu sa im vyhnúť.

Vyvážená strava, zdravý životní štýl, pravidelný pohyb, „slnko v duši“… a Colostrum 😁 Vyskúšajte ho tiež.