Lieskový šampuk Medarek - Hmotnosť obsahu: 45 gramov

Cena
7,29 €

Výrobca
Medarek

Kód produktu
P082-4

Spresnite výber produktu
Variant neexistuje

Skladom
ks

✅ Lieskový šampuk na vlasy s ajurvédskymi bylinami
✅ Obsahuje 38% bio surovín
✅ Vydrží na 20 - 45 umývania, podľa dĺžky a hustoty vlasov viac

Lieskový šampuk Medarek

Túto novinku od firmy Medarek som zaradila medzi produkty, ktoré určite vyskúšam hlavne na cestách a výletoch.

Šampuk je vhodný pre deti od troch rokov a dospelých. Obsahuje organický lieskový olej a ajurvédske bylinky.

Základ tvorí Sodium Cocoyl Isethionate, čo je veľmi šetrná povrchovo aktívna umývacia látka vyrobená z obnoviteľných rastlinných surovín. Krásne pení a jemne, ale účinne umýva pokožku hlavy.

Na výživu vlasov je pridaný organický lieskový olej, ktorý je báječný na regeneráciu vysušených vlasov.

Vodu v prúde nahradil organický rozmarínový hydrolát. Rozmarín pôsobí na vlasy aj pokožku hlavy veľmi priaznivo. Podporuje správny rast, môže pomôcť s padaním vlasov aj s lupinami a celkovo pôsobí na vlasy blahodárne.

Jednoduché rozčesávanie a lesk vlasov zaistí ryžový proteín.

Ďalšou zložkou je koreň z maranty trstinovej v organickej kvalite dokáže redukovať maz a pot, takže sa na starostlivosť o vlasy výborne hodí.

Ako výživná bomba pôsobia v šampuku dve ajurvédske byliny - shikakai a amla.

Shikakai sa na umývanie vlasov používa už po tisícročia. Často sa označuje ako „vlasové ovocie“. V čom je taký úžasný? Podporuje rast vlasov, pomáha pri ich vyzeraní, reguluje lupiny a môže mať pozitívny vplyv na kožné ťažkosti pokožky hlavy. Hovorí sa, že môže spomaliť šedivenie :-). Každopádne môže ľahko tónovať, takže svetlovlasí ľudia by mali vyskúšať umývanie na prameni vlasov.

Amla je prírodným zdrojom vitamínu C, aminokyselín a tanínu. Tieto látky môžu napomáhať k vyživeniu a detoxikácii vlasovej folikuly. Prášok z amly sa v prírodnej kozmetike používa ako kondicionér, pretože vie vyhladiť vlasy, oživuje farbu a dodáva lesk. Obe byliny sú v šampuku a to v organickej kvalite.

Z dôvodu použitia hydrolátu, je ďalšou zložkou prírodný konzervant – Pentylene Glycol a Phenylpropanol. Obe zložky sa vyrábajú z obnoviteľných zdrojov a to z cukrovej trstiny a z éterického oleja Cassia, ktorý sa tradične získava destiláciou parou z listov a konárov čínskej škorice (Cinnamomum cassia). Zmes spĺňa požiadavky štandardov prírodnej kozmetiky COSMOS a Nature.

Obsahuje 38% bio surovín.

Zloženie: Sodium Cocoyl Isethionate (jemná prírodná čistiaca látka), Corylus Avellana Seed Oil * (bio lieskový olej), Rosmarinus Officinalis Leaf / St Water * (bio rozmarínový hydrolát), Maranta Arundinacea Root Powder * (bio koreň z Maranty trstinovej), Acacia Concinna Fruit Powder* (bio Shikakai púder), Aqua (voda - zložka hydrolátu), Emblica Officinalis Fruit Powder* (bio amla púder) , Hydrolyzed Rice Protein (ryžový proteín), Pentylene Glycol (šetrný prírodný konzervant), Phenylprop ), Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate (konzervant z fermenovaných reďkoviek - súčasť ryžového proteínu)

*organic (bio) surovina

Použitie: Namočte vlasy a od korienkov po končeky niekoľkokrát prejdite šampukom po vlasoch. Umyte pokožku hlavy bruškami prstov a zmyte. V prípade potreby opakujte. Pri zmývaní dajte pozor na oči, ak ich máte citlivé.

Váha:

10 g, vydrží na 5 - 10 umývaní podľa dĺžky a hustoty vlasov

45 g, vydrží na 20 - 45 umývaní podľa dĺžky a hustoty vlasov

Parametre

Hmotnosť obsahu 45 gramov, 10 gramová